facebook instagram youtube telegram
Search(044) 484 09 58

Освіта в Чехії

Чехія — країна в центрі Європи, яка поєднала старовинну архітектуру та мальовничу природу. Перші університети в Чехії були засновані понад 600 років тому. Вища освіта, отримана в Чехії, визнається в усіх країнах Євросоюзу. У Чехії діє велика кількість навчальних закладів:

 • університети
 • академії
 • вищі школи
 • технічні університети

Вища освіта в Чехії

Чехія має багаті традиції вищої освіти. Перший університет на території Чехії, Карлів університет, був заснований у 1348 році і є найстарішим у східній частині Сорбонни. Чеський технічний університет був заснований в 1707 році як перший в світі відокремлений ВНЗ. 

Державні ВНЗ пропонують освіту в класичному вигляді, де акцент ставиться на отримання теоретичних знань. Приватні освітні заклади готують студентів, спираючись на практику. У більшості приватних ВНЗ в програму внесено обов’язкове проходження практики по спеціальності, на яку виділено цілий семестр.

Право на вступ у вищі навчальні заклади мають учні, котрі закінчили гімназію або середню спеціальну школу. В цілому, шкільна підготовка займає 13 років. Студенти з України можуть вступити в чеський ВНЗ після закінчення 11 класу без обов’язкового підготовчого курсу, на відміну від ВНЗ Британії.

Навчання в державних ВНЗ на чеській мові є повністю безкоштовним. А от житло і харчування студенти оплачують самостійно. Частина витрат на гуртожиток і студентські столови покривається за рахунок держави. Тому студенти оплачують лише незначну частину вартості. 

Вступити в державні ВНЗ важче, ніж у приватні. На одне державне місце може претендувати кілька десятків людей. Тому підготуватися слід ретельно. Щоб вступити у чеський університет, студент України повинен здати екзамен з чеської мови і пройти процедуру нострифікації документів. Нострифікація — це процедура, яка встановлює достовірність документів про освіту та їх еквівалентність стосовно вимогам чеської освітньої системи.

Вступаючи на бакалаврську програму, студенту необхідно надати нострифікацію шкільного атестата про повну загальну освіту, видану відділом управління освітою при адміністрації чеського міста, в якому зареєстрований студент. Зазвичай цей процес затягується на 4-6 місяців. Для навчання на магістратурі потрібна нострифікація вищої освіти (диплома спеціаліста або бакалавра). Отримати її можна в одному з державних ВНЗ країни, що займає 2 місяці. 

Вища освіта в Чехії включає три рівні:

 • Бакалаврат (до 4 років)
 • Магістратура (до 2 років)
 • Докторантура (3-4 роки)

Якщо іноземний студент знає чеську мову, він/вона може розглядати безкоштовне навчання.

Чому слід навчатися в Чехії?

 • Чеська система вищої освіти відповідає кращим європейським та світовим стандартам і відносно дешевша, у порівнянні з іншими вишами країн СНД
 • Дипломи чеських вищих навчальних закладів визнаються в усіх країнах світу
 • Чеські роботодавці зацікавлені молодими спеціалістами
 • Студенти можуть знайти гідну роботу не тільки в Чехії, але й в будь-якій європейській країні.
 • Чеська — це слов’янська мова, схожа на російську, українську та білоруську. Тому студентам з України, Білорусії та Росії відносно легко опанувати чеську мову
 • Можна подавати заявки в необмежену кількість вишів
 • Можна вчитися на двох спеціальностях одночасно або підробляти під час навчання
 • Рівень цін в Чехії не передбачає великих витрат на життя

Отримання візи в Чехію

Отримання посвідки на проживання з метою “навчання” до прибуття в Чехію або довгострокової студентської візи — це два варіанти, які іноземні абітурієнті можуть взяти до уваги.

Термін розгляду візи складає близько 60 днів. Також додатковий час потрібен для пересилання документів. Тому необхідно заздалегідь планувати процес оформлення документів та їх подачі.Щоб подати документи в Консульство Чехії необхідно попередньо записатися. Бувають випадки, коли запис здійснюється за 1-2 місяці до моменту подання документів. Тому потрібно прорахувати все заздалегідь. 

Студентам з України варто пройти річний курс чеської мови перед вступом та підготовку у профілюючих предметах. У цьому ми можемо вам допомогти разом із нашим партнером – Освітнім Центром Association. Центр розташований в Празі і дозволяє іноземним студентам пройти підготовчі курси: універсальний, економічний, гуманітарний, творчий та медичний. Такий кропіткий підхід гарантує успіх на вступних екзаменах.  

Курс чеської мови

У зв’язку зі зростанням попиту на якісну мовну підготовку іноземних студентів, які вступають у вищі навчальні заклади Чеської Республіки, був створений Освітній Центр Association. Програми Центру організовані у тісному співробітництві з Державним Університетом імені Пуркіне:  J.E.Purkyne www.pf.ujep.cz.

Програми навчання:

 1. Курси розраховані на випускників середніх шкіл, студентів і випускників ВНЗ, котрі хочуть отримати вищу освіту в Чехії. 
 2. Методика навчання розрахована на іноземців, які не вивчали чеську мову, а також іноземців з базовим знанням чеської мови. Всі курси ведуть викладачі-носії мови з великим досвідом викладання чеської мови як іноземної.
 3. Крім вивчення чеської мови, ми пропонуємо студентам можливість підготуватися по окремим профільним предметам, необхідним для вступу до обраного факультету або ВНЗ.
 4. Після закінчення курсів, студенти здають екзамен з чеської мови. Студенти отримують сертифікат Державного Університета імені Пуркіне, якщо вони успішно здали екзамени.
 5. Гарантія якісного юридичного супроводу і сучасні консультації стосовно будь-яких питань, пов’язаних з навчанням і проживанням в Чеській Республіці.

Мовні програми:

ПрограмаТривалістьІнтенсивністьПриблизна вартість навчання
Річний курс28 тижнів28  годин в тиждень£4269
Початок навчання: 1 жовтня
 1. Програма розрахована на вступ до державних вищих навчальних закладів Чехії на бюджетну форму навчання.
 2. Підготовчий курс складається з двох семестрів. В зимовому семестрі вивчається лише чеська мова. У літньому семестрі частина навчання відведена на семінари з підготовки до вступних іспитів.
 3. Зимній семестр закінчується семестровим екзаменом, літній семестр — підсумковим екзаменом. Сертифікат Державного Університету імені Я. Є. Пуркіне видається по закінченню курсу. 

ПрограмаТривалістьІнтенсивністьПриблизна вартість навчання
Прискорений курс10 тижнів26  годин в тиждень£2719
Початок навчання: 1 липня
ПрограмаТривалістьІнтенсивністьПриблизна вартість навчання
Прискорений курс8 тижнів30  годин в тиждень£2619
Початок навчання: 1 серпня
 1. Курс розрахований на тих, хто хоче одразу після отримання середньої освіти поступити на перший курс чеського приватного ВНЗ. Також цей курс підійде для іноземців, які іммігрували до Чеської Республіки і бажають прискорено пройти навчання чеській мові.
 2. Після вступу в обраний ВНЗ, студенти можуть продовжити навчання чеській мові на стандартних вечірніх курсах. Студенти річних і літніх курсів отримають суттєві знижки.